Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Zrodila se VoxVerse, nová hra od tvůrce The Sims, která bude využívat NFT

Will Wright je tvůrcem kultovní série her SimCity a The Sims. Právě oznámil, že pracuje na novém projektu. Řeč je o VoxVerse, který má vycházet mimo jiné na bázi NFT.

Zrodila se VoxVerse, nová hra od tvůrce The Sims

Will Wright je tvůrcem kultovní série her SimCity a The Sims. Právě oznámil, že pracuje na novém projektu. Řeč je o VoxVerse, který má vycházet mimo jiné na bázi NFT.

Will Wright se inspiroval NFT

Co bude VoxVerse? Jedná se o virtuální svět zasazený do obrovské kostky, ve které hráči musí vlastnit půdu, vytvářet různé atrakce, získávat zdroje a socializovat se.

Ve hře se objeví některé již známé mechanismy ze série The Sims (např. pečování o správnou náladu a potřeby postavy).

Wright mluvil s Axios o projektu. Během rozhovoru řekl, že „nechce vstoupit do obchodu s prodejem NFT, ale plánuje použít samotné tokeny. Proč? Ty slouží k zajištění transakcí mezi hráči. Popsal také to, koho by měla hra oslovit.

„Více mě zajímá přilákání milionů Free-2-Play hráčů než řekněme 10 000 bohatých lidí, ačkoli bysme z nich měli asi dobrý zisk,“ řekl.

Dodal, že jeho nový projekt by mohl přilákat tři skupiny lidí: investory, kteří budou vlastnit e-pozemky, které koupí za kryptoměny„tvůrce“, kteří na základě hry postaví něco nového, z čehož majitelé pozemků dostanou procenta z tzv. zisků a nakonec i Free-2-Play uživatele, kteří za hraní nebudou muset platit.

Spolutvůrci projektu jsou tvůrci startupu Gala Games, zabývající se investicemi na blockchainovém trhu. Společnost předprodává „lootboxy“ s postavami do hry. Ty se prodávají jako NFT. Jedna postava stojí asi 1300 dolarů. Modely postav byly založeny na „Trollech“ ze stejnojmenného filmu od DreamWorks a hrdinech série „The Walking Dead“.

Hru však připravuje zejména studio Galllium Games zaměřené na hry na blockchainu, které založil Wright.

V současnosti není známo datum vydání VoxVerse.

Ostatní chtějí také experimentovat s NFT

Připomeňme, že japonský herní vydavatel Konami má také plány s technologií NFT a blockchain. Společnost hledá specialisty v oblasti Webu 3.0.

Konami dělá výzkum s cílem přinést nejnovější technologie do hraní. Plánuje se také spuštění služby, kde hráči budou moci obchodovat se svými NFT prostřednictvím unikátní distribuční platformy.

zdroj: oKrypte.sk

Další novinky

Čínské protesty proti lockdownu na NFT trhu

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář