Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Chystané změny ve hře Town Star

Town Star přichází s nástrojem proti cheatování i pálením tokenů TOWN.

Chystané změny ve hře Town Star

Town Star přichází s nástrojem proti cheatování i pálením tokenů TOWN.

1) Ledger of Truth

Tento anti-cheat nástroj je pro hru Town Star klíčový. Je popisován jako kolosální prvek, bez kterého se hra nevrátí k P&E monetizaci. Cheateři totiž zneužili monetizaci herních itemů (NFT-1155) a začali mintovat TOWN tokeny v násobně větším množství, než bylo plánováno. Způsobili tak kolaps Town Star tokenomiky.

Od srpna vývojáři testují Ledger of Truth. V některých případech se stalo, že odstranil hráče, kteří používali vlastní skripty. Nemusí se jednat nutně o cheatery. Často se jednalo o lidi, kteří měli skripty např. na vylepšený frontend. Proto se tým rozhodl co nejdříve zveřejnit pravidla, které pomohou hráčům se skripty a předejít tak problémům.

2) Balanční měny

V roce 2022 je v GameFi trend mít k tokenu i balanční měnu. Došli k tomu i ekonomové v Gala Games. Proto k původnímu tokenu TOWN ještě přidají databázovou měnu, kterou prozatím nazývají GEMS. GEMS bude mít neomezenou zásobou a bude sloužit k získávání Play-&-Earn odměn a herním nákupům.

Token TOWN bude mít vnitřní hodnotu, jelikož jej bude možné směnit za tokeny GEMS. Pro Play-&-Earn investory tak bude možné se skrze TOWN dostat k poptávce od hráčů.

Pokud bude získávání odměn podobné jako ve Spider Tanks, vydané také společností Gala Games, tak si hráči budou moci vybrat mezi odměnami v tokenech TOWN a v GEMS.

3) Odměny a Burn-&-Play

Vývojáři začali mluvit o novém konceptu na pálení tokenů TOWN, který nazývají Burn-2-Play. Pálení TOWN má tak probíhat za in-game platby a nakupování NFT. Právě pálením tokenů se umožní, aby část spálených tokenů byla vymintována, jako odměna hráčům. Bude tak možné odměnit NFT hráče a provozovatele nodů, v podobě TOWN a přitom nezvyšovat celkovou zásobu. TOWN se tak později stane dokonce deflačním tokenem.

4) Play-&-Earn NFT

Každé P&E NFT je jednotlivě podrobeno úvaze o jeho zabudování do Town Star 4ever a jeho tokenomiky. Tento úkol je velice náročný, jelikož jej musí vymyslet tak, aby nezvýhodňoval držitele NFT nebo aby to alespoň bylo v přijatelných mezích.

Na začátku 4Q 2022, tak vývojáři došli k závěru, že spálí všech 58 520 neprodaných NFT. Přitom 2,5% z tohoto množství připadlo náhodné distribuci pro Founders Node provozovatele. Příjemný dárek komunitě. Avšak ne každý něco dostal. Jednalo se o 1 463 NFT rozdělených mezi přibližně 35 000 provozovatelů nodů.

5) Whitepaper

Od začátku 4Q ekonomický tým konzultuje s vývojáři tvorbu whitepaperu. Je zřejmé, že tokenomika bude velice podobná jako ve Spider Tanks. Má tady obsahovat podobné dva hlavní nástroje distribuce denních odměn, Replacement Allowance a Non-Replacement Allowance. Whitepaper by měl být vydaný ještě v r. 2022.

6) Town Star Nody

Herní nody jsou s příchodem GYRI chainu o krok blíže k poskytování serverových služeb. Avšak tým zatím není připravený o tomto tématu více mluvit. Ví se pouze, že za provoz těchto herních nodů budou odměny v tokenech TOWN.

Názor analytika

„Tokenomika je již v testovací fázi, přičemž je také ověřována z pohledu regulací. Není tak ani jisté, jestli stihnou vývojáři spustit tokenomiku společně se spuštěním nové verze Town Star. Nicméně Play-&-Earn by se mělo v 1Q 2023 vrátit nazpět. Je třeba také zmínit, že Gala Games neměla žádné prostředky provázané s FTX burzou. Financování projektu tedy není ohroženo kolapsem FTX burzy.“

autor: Rocket Unit

Další novinky

Blockchain Solana přišel o dva velké projekty: DeGods a y00ts

Zájem o NFT Donalda Trumpa prudce klesl

Propojení projektů Ready Player Me a Bullieverse

K čemu slouží jednotlivá NFT v Big Time?

Donald Trump je fanouškem NFT umění

Zahrajte si Battleverse za 6 USD!

5 filmů o kryptoměnách, které se vyplatí zhlédnout

Náš analytik si zahrál hru League of Kingdoms

BMW využije blockchain ke zlepšení svého obchodního modelu

Mastercard spolupracuje s Polygonem. Cíl? Revoluce na hudebním trhu

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář