Přihlásit se
Přidej se k nám
« Crown Chaser HappyLand »

Blockchain Cuties Universe

Publikováno: 22.6.2022

Svět zvířátek, která chodí na dobrodružství, bojují a získávají skvělé odměny rovnou na několika blockchainech.

Oficiální trailer

Základní informace

Jedná se o sběratelskou hru s prvky RPG a bojových her. Sbíráte zde mnoho různých Cuties, které zahrnují mimo jiné psy, kočky, ještěrky a králíky. Svoje Cuties můžete vybavit do boje a posílat je na dobrodružství, kde mohou nacházet skvělé odměny. Projekt funguje na několika sítích, prozatím na Ethereu, TRON, NEO a EOS, ale chystá se expanze i na další blockchainy.

Můžete si ji vyzkoušet jako Free-2-Play, ale nedosáhnete žádného pokroku. Jde tedy primárně o Play-2-Earn hru.

O hře

Celá hra se točí okolo Cuties. Každé zvířátko se skládá z 64 jedinečných hodnot. Od těchto hodnot jsou odvozeny atributy, které zvířátka utváří, čímž navíc ukazují jejich sílu a slabiny v různých prvcích. Zároveň mají vliv na jejich další statistiky.

Ve hře naleznete 3 druhy Cuties:

  • Normální Cuties – Považují se za obyčejné, mohou se narodit pářením nebo chovem.
  • Tribute Cuties – Vzácné Cuties, inspirované popkulturními postavami z různých míst, knih, filmů a dalších. Najít je není snadný úkol a většina se ve hře stále nenachází. V současné době je jich ve hře 74. Každá má navíc zlatý atribut, zvyšující statistiky.
  • Unikátní Cuties – Jsou považovány za nejsilnější tvory ve hře, přičemž k síle získávají bonus +2. Je jich vždy pouze omezená edice a nelze je získat rozmnožováním. Nejčastěji jsou k dostání buď na trhu, nebo získáváním herních úspěchů. Některé Unikátní Cuties získávají i další bonusy. 

Všechny Cuties mají následující atributy: Útok, obrana, štěstí, úhyb, šance na kořist a zkušenostní bonus.

Množení je opravdu složitá záležitost. Cuties, jak již bylo zmíněno, mají 64 jedinečných hodnot, neboli genomů. Pro množení musíte genomy nejprve rozšifrovat a u toho řešit několik dalších aspektů, které hra přichystala.

Také je třeba dbát na to, na jakém blockchainu si Cuties kupujete. Je tu hned několik sítí, které nelze prolínat. Pokud si koupíte NFT na síti Ethereum, už tam zůstane.

Požadavky na hráče

Abyste ve hře mohli vydělat, je zapotřebí koupit si několik Cuties na herním marketplace nebo na OpenSea. Floor price na OpenSea začíná na 0,0003 ETH (údaje k 06/2022). 

Hra není nikterak náročná a hraje se v prohlížeči, a to jak na počítači, tak i v telefonu. Titul dokonce podporuje Safari a Microsoft Edge. 

Ekonomika

Cestou k výdělku jsou věci, které získáme hraním hry. Cuties mohou na svých dobrodružstvích nacházet skvělé odměny, jež lze následně prodat na herní marketplace.

Dále je tu možnost zvyšovat level hráčových Cuties a tím jim dávat vyšší hodnotu.

Nejlépe si pak může vydělat člověk, který se naučí celý systém rozmnožování. Musí ale pochopit, jak funguje všech 64 genomů u každého mazlíčka a kromě toho řešit další aspekty. Určitě se nejedná o něco, co by si člověk za pár hodin osvojil, na projektu vydělal a šel dál.

Tokenomika

Herní token se jmenuje Blockchain Cuties Universe Governance ($BCUG). Zalistovaný je například na burze Gate.io nebo Uniswap. Jeho nejvyšší hodnota (ATH) je podle CoinMarketCap přes 17 USD za jednotku.

              Plán tokenomiky z března 2021 se projektu nedaří dodržovat.

              Celková zásoba: 10 000 000.

              Aktuální cena zde.

Stakování

  • Stakování mělo být možné a byla na něj vyhrazena část tokenů. Nikdy však nebylo spuštěno, alespoň dle informací na stránkách projektu.
  • Ve hře je k dispozici farmaření, ale údaje o výnosnosti nejsou známy. Mělo by být možné farmařit i NFT, avšak detaily nebyly zveřejněny.

Partneři

Projekt se může pyšnit zajímavými partnery. Každého jistě zaujme například partnerství se Samsungem, OpenSea nebo se společností Trust Wallet.

Tým

Všechny hlavní členy týmu můžeme najít na LinkedInu.

Názor analytika

„Projekt na mě nedělá dobrý dojem. Partnerství projektu se Samsungem mě zaskočilo a upřímně nerozumím, proč k němu došlo. Projekt nepřináší nic nového. Jeho vznik je datován do roku 2021, kdy došlo ke spuštění tokenu. Očividně se snaží navázat a překonat hru Axie Infinity. To se nepodařilo, a ani se to nadále nedaří. Zároveň je třeba poukázat na to, že video k projektu je staré 3 roky.

Projekt disponuje malou členskou komunitou, čítající přibližně 12 tisíc členů na Discordu, kde se ale objeví pouze několik zpráv denně. Jedná se o velmi špatnou aktivitu. Jeden člen týmu se mnou komunikoval, ale nedokázal mi odpovědět na otázku, kde je Road Map. Ta se mi nalézt vůbec nepodařila. Kladně tým hodnotím z pohledu jeho zkušeností a dohledatelnosti osobních údajů.

Člověk si musí dát pozor na jednotlivé blockchainy, jelikož Cuties mezi nimi nejdou přeposílat. V budoucnu má dojít k přibývání dalších blockchainů. Nicméně mám pochybnosti, že k tomu dojde.

Tokenomika projektu se nedokázala držet schématu. Najít token projektu, který stále nedosáhl dna, bylo samo o sobě dost velký oříšek. Pokud někdy vznikne soutěž o to, který projekt o sobě umí nejlépe schovat informace, Blockchain Cuties Universe bude žhavým kandidátem na první příčku.

Projekt zaznamenal několik úspěchů a psal o něm i Forbes, zřejmě protože byl jedním z prvních. Největší zábavou hry je pravděpodobně rozmnožování zvířátek. Tedy za předpokladu, že se vám podaří rozklíčovat, jak na to. Abyste si tím vydělali, budete muset investovat hromadu času. Vzhledem k tomu, že o projekt již není zájem, je vidina zisku nejasná.

Projekt je rizikový hlavně v tom, že už nejspíše nepovstane. Proto není důvod do něj cokoliv investovat. O scam se ale nejedná. Projekt pouze v průběhu vývoje ztratil veškerou důvěryhodnost.

Těžko se chápe i fakt, že projekt operuje na několika blockchainech, když skrze ně nemá bridge a Cuties mezi jednotlivými sítěmi nelze posílat. Projekt ani hru nedoporučuji.“

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář