Přihlásit se
Přidej se k nám
« Cryptoys BlockTrucks »

Monsta Infinite

Publikováno: 18.7.2022

Hra, kopírující Axie Infinity, která se snaží poučit z jejích chyb a překonat ji.

Oficiální teaser

Základní informace

Monsta Infinite je hra, která se opírá o strategii a techniku. Má neomezené možnosti rozvoje, aby hráčům po celém světě přinesla zábavný a bohatý zážitek. Kromě toho nejlepší hráče odměňuje tokeny $STT a $MONI.

Projekt se netají tím, že jeho původním plánem bylo plně napodobit Axie Infinity. Autoři vypozorovali problémy tohoto titulu a snažili se je ve svém díle odstranit. Jednalo se především o Pay-2-Win mechaniky, přemnožení NFT postav a absence propracovaného matchmakingu. Samotný titul běží na BSC síti a cílí na DAO. Schéma hry je Play-2-Earn. Většina známého týmu má kořeny v Malajsii a Singapuru.

Road Map

Road Map projektu je nestrukturovaná a není z ní jasné, které události už má projekt za sebou, a jaké by měly následovat. Projekt slibuje nové webové stránky a novou Road Map.

Je však známo, že v září 2021 proběhly dva předprodeje. Hra má spuštěný marketplace, funguje vlastní peněženka a proběhl prodej příšerek.

O hře

Monsta Infinite kombinuje tahový systém karetních bitev s logickým systémem „match-three“. Nabízí tak zajímavější a soutěživější hru. Hráči bojují pomocí příšerek, tzv. „Monsta“, které se dělí na 9 tříd a 3 národy. Kromě toho má každá Monsta 6 různých částí – hlavu, obličej, tělo, ocas, ruce a nohy. Každá z těchto částí může být vylepšena obětováním jiné Monsta. Hra disponuje otevřeným světem, v němž lze nalézt materiály, ze kterých si posléze vyrábíte majetek. Ten můžete prodat jako NFT. Jestliže jste si zakoupili vlastní pozemek, můžete svůj majetek zanechat na něm.

Všechny příšerky patří do jednoho z národů, a to buď ke Kyborgům, Elfům nebo Orkům. V každém národu jsou pak Monsta rozděleny do odlišných tříd.

 

U Kyborgů nalezneme Prime. Ti posilují ostatní, je však snadné je přemoci silou. Terminátoři jsou naopak připraveni pro rychlý a silný útok. Alchymisté rovněž hrají podpůrnou roli, mohou však sloužit i k ovládnutí nepřátel.

stažený soubor

U Elfů najdeme Golemy, kteří slouží jako tzv. „tankové“. Nebojí se dostávat poškození a stát v první vlně. Další třídou jsou Nightingales (slavíci). Jestliže použijí jeden útok vícekrát, zvyšuje se jejich síla. I národ Elfů má svoji podpůrnou třídu, kterou jsou Proroci. Ti oslabují protivníky a tím posilují svůj tým.

Orkové disponují Grognaky, kteří se za každou cenu snaží svojí silou ochraňovat své spojence. Juggernauti mají největší rychlost a pohyblivost, kterou v boji velice dobře využívají. Bomohové by pak měli mít schopnost oživit mrtvé.

Každá příšerka se může 4x rozmnožit. Cena za rozmnožení se liší. Zatímco za první rozmnožení zaplatíte 988 $SST, za čtvrté se platí 11 988 $SST.

Samotná hra spočívá v tom, že hráči budou svoje příšerky využívat k boji v karetní hře. Každý hráč si z hromádky karet vytáhne 5 karet, které může použít na soupeře nebo spojence. Po jejich použití je musí odložit. Dojdou-li hráči karty v dobíracím balíčku, dříve odhozené karty si zamíchá zpět. To však neplatí pro všechny karty. Některé se při použití vyčerpají. Hráči mohou svůj tah ukončit i bez použití jakékoliv karty.

Po každém tahu mají hráči 5 sekund na to, aby v systému match-three puzzle vylepšili pomocí přetažení orbů schopnosti svých příšerek. Systém match-three puzzle slouží nejen k tomu, aby hra byla zajímavější a intenzivnější, ale také jako ochrana proti botům. Nutno dodat, že tento systém funguje poměrně dobře a boti se ve hře nevyskytují.

Matchmaking vyhodnocuje schopnosti hráčů tak, aby vždy soupeřili s podobně silným protivníkem. To umožňuje snadněji vydělávat $SST.

Požadavky na hráče

Hra je určena pro mobilní zařízení i pro počítače.

Brzy by měly být spuštěny minihry, nejspíše za účelem přilákání hráčů. Ty budou Free-2-Play i Play-2-Earn. Pro spuštění hlavní hry bude potřeba vlastnit příšerku. Tu lze zakoupit na herním marketplace.

Prozatím jediná peněženka, se kterou je možné se připojit na web herního marketplace, je MonstaWallet, tedy peněženka projektu.

Tokenomika

Hlavní token: $MONI

Celková zásoba: 270 000 000

V oběhu: 33 196 000

ATH tokenu je necelých 5 USD za jednotku.

Momentální cenu tokenu naleznete zde.

Blockchain: Binance Smart Chain

Nákup možný na KuCoin,MEXC, Gate.io, PancakeSwap a dalších menších burzách.

Rozložení tokenu viz obrázek.

Stakování ani farmaření prozatím není k dispozici.

 

Herní token: $STT

Celková zásoba: neomezená

Momentální cenu tokenu naleznete zde.

Blockchain: Binance Smart Chain

Nákup možný pouze na PancakeSwap.

Ekonomika

Kromě klasického držení NFT existuje nebo bude existovat několik možných způsobů výdělku:

 – Minihry spuštěné na začátku projektu.

– Účastnění se PvP bitev a vyhrávání odměn v žebříčku.

– Klonování příšerek a jejich prodej.

– Sběr a spekulace.

– Investice do pozemku.

Partneři

Tým

Zveřejněný tým čítá pouze čtyři členy. https://docs.monstainfinite.com/team

Jin Tan – CEO

HK Chong – CTO

Dave – Creative Director

Joshua – COO

Dalších sedm členů je stále neveřejných. Všichni jsou z Malajsie nebo Singapuru.

Názor analytika

„Monsta Infinite se netají tím, že koncept přebrala od úspěšného projektu Axie Infinity. Hra vypadá prakticky stejně, jen s menšími „vylepšeními“, jako je například hraní puzzle uprostřed bitvy. Je fajn, že vizí bylo odstranit věci, které mohly lidem v Axie Infinity vadit. Vše ale skončilo pouze u slibu.

Projekt začal v září 2021, a tam také skončil. Stihl zalistovat tokeny, udělat presale, stihl dokonce prodat své NFT Monsta, jenže pak nic. Od té doby nebyla spuštěna hra ani aktualizován web. Road Map v podstatě neexistuje, whitepaper je na některých stránkách původní, někde došlo na začátku roku ke změně.

Na Discordu jsem se doptával na určité věci. Bylo mi řečeno, že budou brzy, že jsou v plánu, a že mám vyčkat. To hovoří samo za sebe. Zatím není stakování tokenu ani NFT. Od září 2021 se nic neděje.

A to je další problém. V září 2021 mohl být projekt ještě zajímavý, i přestože na způsob Axie Infinity vznikalo více projektů, například Pethereum nebo Playermon. Žádný z nich se ale nedokázal uchytit a vzniklo tak mnohem více atraktivních projektů.

Tým se snaží na Discordu komunikovat, ale jak jsem zmiňoval, odpovědi jsou nejasné. Shledávám jako špatné to, že téměř rok po uvedení na trh je většina týmu v anonymitě.

Nebýt aktivity samotného týmu na Discordu, byla by tamější aktivita prakticky nulová, a to i přes 100 tisíc členů.

Nakonec si ještě nedokážu odpustit projektovou peněženku. Zeptal jsem se na její význam 3x a její existenci jsem i tak nedokázal pochopit. Na hru nemá žádný dopad. Tokeny lze koupit i na MetaMask. Peněženku pak využijete pouze v projektu. Je to naprosto zbytečná věc a já bych si kvůli zakládání nové peněženky hru ani nevyzkoušel.

Projekt má v plánu „brzy“ spustit minihry, kde bude možnost výdělku zdarma, pokud hráč splní „jisté“ podmínky. „Brzy“ na to vyjde hlavní hra, kde bude potřeba vlastnit Monsta, pravděpodobně alespoň 3. Pokud se někdy hra spustí, investici do ní nedoporučuji, nevidím k tomu jediný důvod.“

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář