Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Samsung Securites chce spustit svou burzu s kryptoměnami

Mirae Asset Securities a Samsung Securities jsou jihokorejské společnosti, které chtějí příští rok založit své vlastní burzy s kryptoměnami.

Samsung Securites chce spustit burzu s kryptoměnami

Mirae Asset Securities a Samsung Securities jsou jihokorejské společnosti, které chtějí příští rok založit své vlastní burzy s kryptoměnami.

Samsung Securities s vlastní kryptoměnovou burzou

Jihokorejské společnosti s cennými papíry Mirae Asset Securities a Samsung Securities, které se v současnosti zaměřují na odvětví kryptoměn,  plánují vytvořit burzy pro obchodování s digitálními aktivy. Dle informací uvedených v médiích se spuštění očekává v první polovině roku 2023.

Tyto společnosti už nyní spolupracují s národními měnovými regulátory, aby do konce roku 2022 získaly potřebné licence.

„Momentálně dokončujeme dohody potřebné pro zřízení burz,“ vyjádřil se zaměstnanec jedné z výše zmíněných společností.

Mirae Asset Securities plánuje za tímto účelem založit dceřinou společnost, jejíž platforma bude umožňovat obchod s bitcoiny a etherem a bude podporovat i NFT

Společnost Samsung Securities se zase snaží vstoupit do odvětví tokenů. Už v roce 2021 se pokoušela spustit platformu pro obchod s tokeny, ale nedokázala dát dohromady tým profesionálů, který by tuto práci zvládl.

Revoluce v Jižní Koreji

Plány těchto korejských firem jsou v souladu s pro-kryptoměnovým postojem Yoon Suk-yeola, nově zvoleného prezidenta země. Ten začátkem letošního roku slíbil zvýšit minimální hranici pro platbu daně z kapitálových výnosů z investic do digitálních aktiv, a tím vytvořit lepší prostředí pro investory.

Přední finanční regulátor v Jižní Koreji loni nařídil všem místním kryptoměnovým platformám dodržovat zákony proti praní špinavých peněz (AML). Více než 60 společností tyto požadavky nesplnilo a v září 2021 ukončilo svou činnost.

Čtyři hlavní burzy v zemi (Upbit, Bithumb, Coinone a Korbit) úspěšně splnily potřebná vládní doporučení a pokračují v poskytování služeb uživatelům kryptoměn . Společnosti ProBit, Cashierest a Flybit získaly bezpečnostní certifikáty, které jim umožňují pokračovat v provozu.

Jak můžeme pozorovat, na trh s kryptoměnami se snaží vstoupit stále více subjektů. To je pro investory dobrá zpráva.

zdroje: cointelegraph.com, oKrypte.sk

Další novinky

Čínské protesty proti lockdownu na NFT trhu

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář