Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Společnost Gala Games zrušila Play-&-Earn

17.7.2022 studio Gala Games pozastavilo Play-&-Earn monetizaci a komunita je z toho v šoku. Stovky lidí, kteří si nakoupili NFT za tisíce dolarů, měly najednou NFT, které měly pouze herní funkce.

Gala Games zrušila Play-&-Earn

17.7.2022 studion Gala Games pozastavilo Play-&-Earn monetizaci a komunita je z toho v šoku. Stovky lidí, kteří si nakoupili NFT za tisíce dolarů, měly najednou NFT, které měly pouze herní funkce.

Ve hře byla i taková NFT, která neměla jiný, než kosmetický efekt, a přitom za ně lidi dávali tisíce dolarů na OpenSea. Herní Nody pro Town Star dopadly podobně. Staly se z nich licence na provoz serveru, za jehož provoz nebyly žádné odměny.

$TOWN token byl tak zdecimován hackováním hry a tím i tokenomiky tak, že by se jen těžko hledalo jiné východisko. Část komunity k zastavení monetizace přistupovala zodpovědně a svěřili důvěru v Town Star vývojáře.

Vývojáři pracují současně na vylepšování Town Star, ale zároveň na jeho předělání do nového herního enginu Town Star 4ever.

Vývojáři od srpna 2022 odvedli pořádný kus práce a my vám teď přinášíme sérii novinek se vším důležitým, co se od zastavení monetizace ve světě Town Star odehrálo.

Town Star analýzu od Charlie Gaming naleznete zde.

Town Star Play-&-Earn monetizace již na obzoru

Ekonomové v Gala Games na konci 3Q přišli s návrhem, jak by mohlo vypadat vydávání nových $TOWN tokenů po spuštění monetizace. Avšak vymintovaných tokenů je již takové množství, že se vývojáři rozhodli, že stávající celkovou zásobu tokenů zastropují.

To znamená, že nebude více než 565 milionů $TOWN. Tato celková zásoba bude časem dokonce klesat, díky pálení tokenů samotnými hráči. Níže vidíte dva grafy, které ukazují původní plán nápravy tokenomiky v porovnání s tím, jak se tento plán vydávání nových $TOWN, udál ve skutečnosti.

zdroj: medium.com, discord.com

Další novinky

Meta mění plány a odstraňuje NFT z Facebooku a Instagramu

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář